Найцінніше – здоров'я, і його можна
довірити лише професіоналам

Гарячі пропозиції-30%

Україна, м. Київ
вул. Круглоуніверситетська, 3–5

(044) 235-235-8

Меню

- 15% на діагностику остеопорозу - ДЕНСИТОМЕТРІЮ!

Остеопороз
Денситометрія — золотий стандарт діагностики остеопенії та остеопорозу.

Остеопороз — системне захворювання скелета, яке призводить до підвищення крихкості кісток та високого ризику переломів. Попередником остеопорозу є остеопенія — захворювання, що характеризується зниженням щільності кісток. Вчасно діагностована проблема дає змогу гальмувати процес руйнування кісткової тканини, завдяки чому хворий отримує можливість жити повноцінним життям. Занедбаний же стан навпаки призводить до тяжких переломів та інвалідизації.

Усе частіше остеопороз вражає маленьких дітей і підлітків. Тобто недуга, за великим рахунком, не обирає за віком.

При цьому лікарі виділяють групи підвищеного ризику. Це жінки в період менопаузи, люди, які страждають на хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, мають ендокринні та ревматологічні захворювання, шкідливі звички: куріння, зловживання алкоголем.

Що таке денситометрія та які її види Денситометрія – це неінвазивний метод кількісного визначення мінеральної густини кісткової тканини. Проводиться це дослідження у спеціалізованих державних та приватних лікувально-діагностичних центрах. Процедура абсолютно безболісна для пацієнта, яка не вимагає анестезії.

Існує 2 види денситометрії: ультразвукова та рентгенівська.

Ультразвукова денситометрія є непроменевим методом діагностики. Дозволена до неодноразового застосування у вагітних жінок і матерів-годувальниць. Проводиться за допомогою портативного денситометра, який вимірює швидкість проходження ультразвукової хвилі кісткової тканини. Показник швидкості реєструється за допомогою спеціального датчика, дані з якого надходять до комп'ютера, де обробляються системою, після чого виводяться на монітор. Об'єкт дослідження: найчастіше п'яткова кістка.

Перевагами ультразвукової денситометрії є швидкість проведення діагностичної процедури (як правило, витрачений на неї час не перевищує 15 хвилин), безболісність, відсутність токсичної дії на організм пацієнта. Крім того, це дослідження у матеріальному плані доступне більшості хворих.

Використовується, як правило, як первинна діагностика остеопорозу, у разі його виявлення з метою постановки максимально точного діагнозу рекомендується проводити більш специфічне дослідження: рентгенівську денситометрію.

Кому показана денситометрія

Дане дослідження необхідно періодично (хоча б раз на 2 роки, за рекомендацією лікаря – і частіше) проходити наступним категоріям хворих:

жінкам у період менопаузи, особливо у разі раннього її настання;
жінкам віком старше 40 років та чоловікам – старше 60 років;
жінкам, які перенесли аднексектомію (тобто тим, у яких видалено яєчники);

особам, які страждають на захворювання паращитовидних залоз;
особам, у яких траплявся хоча б один перелом кістки внаслідок незначної травми;
особам віком старше 30 років, близькі родичі яких страждали на остеопороз;

особам, які приймають тривалий час лікарські препарати, що сприяють вимиванню солей кальцію з кісткової тканини (глюкокортикоїди, антикоагулянти, пероральні гормональні контрацептиви, сечогінні, психотропні, протисудомні препарати, транквілізатори та інші);

особам, які зловживають алкоголем, а також тим, хто палить;
особам, які страждають на гіподинамію (провідним малорухливий спосіб життя);
особам невисокого зросту з низькою масою тіла;
особам, які дотримуються різних дієт, є шанувальниками системи лікувального голодування, що харчуються нераціонально і незбалансовано;
особам, які регулярно відчувають інтенсивні, виснажливі фізичні навантаження.

Кому денситометрія протипоказана

Ультразвукова денситометрія – безпечне дослідження, протипоказань якого немає. Рентгенологічний метод не рекомендується проводити в періоди вагітності та лактації.